Tytuł przewodni 6. edycji festiwalu to bezpośrednie nawiązanie do przyrody, którą bezgranicznie kochamy, jak i hołd dla twórczości wybitnego polskiego przedstawiciela fantastyki naukowej, pisarza, filozofa, futurologa i eseisty – Stanisława Lema. Ustanowiony przez Sejm RP 2021 Rok Lema jest dla nas pretekstem do tego, by aspekty technologii, kultury, nauki oraz przyrody połączyć w prawdziwym święcie konstruktorskim, jakim dla fanów dobrej zabawy, innowacji i twórczości jest Karnawał Latawców.

Od wielu lat Wyspa Skarbów GAK wspiera proces ochrony naturalnego środowiska na Wyspie Sobieszewskiej. Tworzymy instytucję troszczącą się o dobro otoczenia i planety, współpracując z ekologami, biologami, przyrodnikami. To dlatego zależy nam na rozwijaniu idei projektu jakim jest Zielona Instytucji Kultury. Dla nas Natura to Kultura, a Kultura to Natura.

Młodzi konstruktorzy! Wzywamy Was do reprezentowania Planety Ziemi podczas międzygalaktycznego konkursu na najciekawszy, własnoręcznie wykonany latawiec nawiązujący do tematu festiwalu. Poczujcie się jak bohaterowie Cyberiady – Trurl i Klapaucjusz, a będziecie w stanie skonstruować wszystko, czego zapragniecie!


PATRONAT MEDIALNY
Gdańsk.pl, Trójmiasto.pl, Radio Eska

PATRONAT HONOROWY
Polska Agencja Kosmiczna POLSA
Polska Fundacja Fantastyki Naukowej

Szczególne podziękowania za wsparcie przy stworzeniu pakietu upominków dla uczestników Konkursu
Europejskie Centrum Solidarności,
Miasto Gdańsk
Wydawnictwo Jaguar

Międzygalaktyczne podziękowania dla
Nadleśnictwa Gdańsk – Leśniczówka Sobieszewo za wsparcie w procesie stworzenia unikalnych statuetek dla laureatów Konkursu!

logotypy partnerów, patronów i organizatorów

 


ORGANIZATOR
GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY WYSPA SKARBÓW
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM

ul. Turystyczna 3, 80-680, Gdańsk Wyspa Sobieszewska
tel. 58 323 91 15, e-mail: wyspaskarbow@gak.gda.pl