„Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na

Karnawał Latawców

28 MAJA 2017 /niedziela/ start godz. 12:00

„Taniec owadów”

„Karnawał Latawców” to impreza familijna, wielopokoleniowa, mająca na celu przyciągnąć całe rodziny, chcące spędzić niedzielne popołudnie na świeżym powietrzu. Całemu wydarzeniu towarzyszy KONKURS na najciekawszy latawiec nawiązujący do tematu Festiwalu. Rywalizacja konkursowa skierowana jest do lokalnej społeczności, gdańszczan oraz wszystkich hobbystów i amatorów podniebnych konstrukcji.

Pragniemy zachęcić wszystkich chętnych, tych z doświadczeniem jak i bez, do stworzenia kreatywnej zabawy z kolorami i nietypową konstrukcją. To dzięki Państwa wyobraźni, niezwykłą atmosferę festiwalu tworzyć będą oryginalne prace „Tańczących owadów” unoszących się nad sobieszewską plażą…

Wydarzenie, zainicjowane w 2015 r. przez Iwonę Kolasińską, tworzymy we współpracy z lokalnymi organizacjami ekologicznymi zachęcającymi do czynnego udziału w warsztatach edukacyjnych, akcjach, grach i zabawach, w trakcie których nauka o przyrodzie przyjmuje atrakcyjną, ciekawą formę!

Dzięki zaangażowaniu Partnerów oraz Organizacji Ekologicznych uczestnictwo w festiwalu to nie tylko beztroska, nadmorska zabawa, lecz także nauka o przyrodzie w ciekawy i przyjemny sposób. Zapraszamy na szereg akcji edukacyjnych poświęconych owadom!

Dzięki współpracy z Fundacją Strefa Mocy możemy szerzyć ideę łączenia zabawy latawcami ze sztuką artystyczną, tworzyć na Wyspie Sobieszewskiej przestrzeń autentycznego kreatywnego relaksu oraz promować ciekawą, familijną formę spędzania czasu wolnego w plenerze.

Festiwal poprzedzają warsztaty sztuki konstruktorskiej przeznaczone dla lokalnej społeczności, gdańszczan oraz wszystkich hobbystów i amatorów podniebnych konstrukcji.

„Wyspa Skarbów” GAK dostarcza odbiorcom naszego Domu Kultury pozytywnej energii, poszerza ich umiejętności manualne oraz przynosi wiarę w twórczą moc drugiego człowieka.

Zachęcamy wszystkich, którzy pragną cieszyć oko zasadami aerodynamiki, podziwiać na żywo surrealistyczny obraz nadmorskich owadów tańczących w podniebnych przestworzach.